inteligentny dom

Inteligentny dom

W pełni zautomatyzowany, inteligentny dom jest marzeniem każdego użytkownika budynku mieszkalnego. Systemy smart home stanowią coraz częściej wykorzystywane usprawnienie, które z roku na rok zyskuje na popularności dzięki rzeszom zadowolonych użytkowników. Koncepcja inteligentnego domu dostała oparta o chęć zagwarantowania użytkownikom jak największego stopnia komfortu w wykonywaniu codziennych czynności, a także maksymalnego ograniczenia czasu na nie poświęcanego, jak również zminimalizowania kosztów ponoszonych na eksploatacje różnorodnych systemów.

Czytaj dalej

tanie ogrzewanie domu

Tanie ogrzewanie domu

Jednym z najważniejszych pytań współczesnego właściciela nieruchomości jest to, jak tanio ogrzać dom? Pytanie jest szczególnie istotne przy obecnych, wzrastających cenach surowców, zwłaszcza zaś prądu i gazu. I w perspektywie dalekosiężnej nie widać możliwości odwrócenia tego trendu podwyżek. Co więc można w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście wybrać najtańszy system ogrzewania, który nie tylko nie zrujnuje naszych portfeli, ale także pozwoli cieszyć się pełnym komfortem cieplnym.

Czytaj dalej

pompy ciepła w starym domu

Pompy ciepła w starym domu

Ogrzewanie budynków starego budownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii bywa w większości przypadków zasadne, jednak w dużej ilości przypadków konieczne jest dostosowanie do współczesnych standardów przynajmniej izolacji termicznej. Problematyczną kwestią jest wykorzystanie pompy ciepła w starym budynku. Wprawdzie sama możliwość wykorzystania istnieje, jednak efektywność i sens takiej inwestycji stoi w pewnej ilości przypadków pod dużym znakiem zapytania.

pompa ciepła w starym domu

pompa ciepła w starym domu

Co warto wziąć pod uwagę przed decyzją o instalacji pompy ciepła w starym domu

Wykorzystanie pompy ciepła w starym domu o złej lub niepełnej termoizolacji będzie przede wszystkim niezwykle kosztowne, jednak sytuacja taka niczym nie różni się i przy innych źródłach ciepła. Przy pompie ciepła zamontowanej do starego domu i pracującej w niekorzystnych warunkach termicznych dochodzi jednak jeszcze zaniżenie współczynnika COP. Co więcej przypadku pompy ciepła w starym domu mamy również dużo wyższe koszty samej inwestycji, gdyż wykorzystywane urządzenie będzie musiało dysponować zdecydowanie wyższą mocą niż, takie, które wykorzystalibyśmy w nowoczesnym budownictwie.

Zalety pompy ciepła

Ogrzewanie większego, ale lepiej izolowanego budynku jest znacznie mniej kosztowne, niż mniejszego, ale o słabej termoizolacji. W celu doprowadzenie do odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach o dużych stratach cieplnych konieczne jest zwiększenie powierzchni lub temperatury grzejników. Z kolei, pompa ciepła, znacznie lepiej niż w starej instalacji grzejników konwencjonalnych, odnajduje się w nowoczesnych instalacjach płaszczyznowych, które operują na dużo mniejszych temperaturach i jednocześnie mają zdecydowanie większą powierzchnię grzewczą.

Podstawą możliwości zamontowania pompy ciepła w domu jednorodzinnym jest przede wszystkim zmniejszenie strat ciepła. Jest to swoisty fundament, bez którego inwestor nie powinien nawet myśleć o wymianie kotła na pompę cieplną.

Zobacz również: termostat dobowy, pompy ciepła bez zasobnika.

pompa ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika to nowoczesne urządzenia, które większość energii pobierają z powietrza, co sprawia, że są także przyjazne dla środowiska. Dzięki cichej pracy i zgrabnym gabarytom mogą być umieszczane w różnych miejscach domu. Są stosunkowo tanim uzupełnieniem domowej instalacji grzewczej i dają spore oszczędności. Zwłaszcza w okresie mniej intensywnego ogrzewania, pompy ciepła CWU bez zasobnika oszczędnie ogrzewają wodę bez konieczności użytkowania kotłowni. Można sterować je zdalnie.

Zalety powietrznej pompy ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

Powietrzna pompa ciepła bez zasobnika ma wiele zalet, m. in. niskie zużycie energii, możliwość montażu na każdym rodzaju zasobnika, możliwość wentylowania pomieszczeń, cicha praca. Pompa ciepła bez zbiornika jest łatwa w montażu i nie wymaga ciągłej kontroli. Pozwala na duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Pompy ciepła bez zasobnika potrzebują powietrza, które jest konieczne do podgrzewania wody. W zależności od ich ustawienia pompa może pobierać je z wnętrza budynku lub z zewnątrz. Warto przemyśleć ustawienie pompy, bo temperatura powietrza ma tu znaczenie. Istnieje też możliwość przełączenia poboru powietrza z dowolnie wybranej strefy. W tym celu potrzebne jest zamontowanie przepustnicy zmieniającej tryb pracy. Może być ona sterowana automatycznie lub ręcznie. Jeśli pompa pobiera powietrze z części mieszkalnej, chłodzi i osusza pomieszczenie, co daje efekt klimatyzacji i umożliwia np. suszenie prania w danym pomieszczeniu – taki wariant wykorzystuje się np. w piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych.

Cena pompy ciepła bez zasobnika

Koszty pompy ciepła bez zasobnika to około 4000 – 5000 złotych. Używanie pompy jest zależne od ceny prądu i ilości potrzebnej wody, a także sprawności urządzenia. Praca pompy jest bardziej opłacalna, gdy pobiera ciepłe powietrze – zatem warto rozważyć w jakich porach roku chcemy jej używać i jak rozmieścić w związku z tym przewody powietrzne. Pompa może pobierać do ¾ ciepła z powietrza, co oznacza, że zużywając 1 kWh prądu uzyskamy do 4 kWh ciepła.

Jeśli jesteś zainteresowany powietrznym pompami ciepła bez zasobnika, to skontaktuj się z nami! Chętnie dokonamy wycena i doradzimy najlepsze rozwiązania!

termostat dobowy

Termostat dobowy

Wybór odpowiedniego termostatu, mającego stanowić regulator ogrzewania, stanowi nieodłączny element ogrzewania podłogowego. Większość, jeśli nie wszystkie zalety zapewniane przez elektryczne ogrzewanie podłogowe, są uzależnione od jego sprawnego i prawidłowego działania, a gwarancją tego jest dobrze dobrany sterownik ogrzewania podłogowego. Wybór konkretnego regulatora ogrzewania uzależniony jest od powierzchni ogrzewania podłogowego, funkcji, jakie ma spełniać podłogówka oraz sposobu jej działania.

Jaki termostat dobowy wybrać

termostat do podłogówki

termostat do podłogówki

Najczęściej, regulator do podłogówki ma zapewnić użytkownikom jedynie komfort cieplny podłogi, szczególnie w przypadku montowania w małych pomieszczeniach. W takich wypadkach wybiera się zazwyczaj termostat manualny z czujnikiem podłogowym. Jeśli jednak regulacja temperatury grzania ma spełniać funkcję ogrzewania głównego lub samodzielnego, ogrzewającego cały dom, należy zastosować termostat z czujnikiem powietrznym oraz podłogowym.

Zalety termostatów dobowych

Korzystając z ogrzewania podłogowego jedynie w określonych godzinach w ciągu dnia, warto jest zainwestować w termostat dobowy. Wiedząc, że cały dzień przebywamy poza domem, nieekonomiczne jest ogrzewanie w tym czasie całego budynku. Termostat dobowy daje możliwość zaprogramowania momentów grzania np. na rano i wieczór, czyli momenty, w których jesteśmy w domu. Jednocześnie, termostaty programowalne posiadają możliwość automatycznej korekcji czasu uruchamiania i wyłączania, co pozwala na rozpoczęcie ogrzewania, przed wyznaczonym terminem, ale jedynie na taki okres, który pozwoli ogrzać pomieszczenia do ustalonej temperatury, na godzinę, którą zaprogramowano.

W ofercie termostatów możemy również spotkać się z urządzeniami umożliwiającymi regulację temperatury w przeciągu okresu tygodnia. Termostaty tygodniowe są szczególnie dobrym rozwiązaniem dla domów letniskowych lub nieregularnie wykorzystywanych mieszkań. Dzięki nim okres grzewczy można zaprogramować np. jedynie na czas weekendu, kiedy przebywamy w danym mieszkaniu.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z naszym biurem, a otrzymasz darmową wycenę!

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe w całym domu, montaż centralnego ogrzewania krok po kroku.

ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Coraz więcej osób dostrzega ogromne zalety montowania instalacji ogrzewania podłogowego. Mimo to, zastanawiamy się jakie będą koszty ogrzewania podłogowego w całym domu? Może jednak zdecydować się na tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe? Może podłogówka tylko na piętrze? Czy mieszana instalacja ogrzewania nie jest lepszym rozwiązaniem?

Czytaj dalej

Listwa do ogrzewania podłogowego

Listwa do ogrzewania podłogowego

Listwa do ogrzewania podłogowego

Inteligentna podłogówka to rozwiązanie dla każdego kto planuje porządnie zainwestować we własny dom, który jest na etapie wykańczania od stanu deweloperskiego. Nie wyklucza to jednak domów przeznaczonych do remontu, a nawet mieszkań w blokach i kamienicach – na ich ogrzanie pozwoli odpowiednio dobrany system grzewczy, np. w suchej zabudowie. Czytaj dalej

Sterowanie domem przez komputer

Sterowanie domem przez komputer Radom

Sterowanie domem przez komputer Radom

Co raz częściej w dobie komputeryzacji i automatyzacjo możemy usłyszeć o sterowaniu na odległość wieloma urządzeniami w naszych domach przez telefony, komputery itd. To prawda dzięki nowym technologiom możemy w zasadzie z każdego miejsca na zarządzać naszym domem. Taki inteligentny dom łatwiej jest stworzyć jeśli dopiero jesteśmy w fazie planowani naszego wymarzonego mieszkania ponieważ w wybudowanych już domach przeróbki nieco więcej mogą kosztować. Czytaj dalej

Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa Radom

Wylewka anhydrytowa Radom

Wylewka na ogrzewaniu podłogowym – wykonanie

Jastrych położony na wodne ogrzewanie podłogowe w mokrej zabudowie powinien osiągnąć grubość minimum 6 cm. Całość mieszanki cementowej powinna zostać wzbogacona specjalnymi domieszkami (zwanymi plastyfikatorami, które nota bene również są w naszej ofercie), dzięki którym gotowa podłoga zyska lepsze parametry odpornościowe. Czytaj dalej