wycena ogrzewania podłogowego

Wycena ogrzewania podłogowego Radom

Ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z najciekawszych rozwiązań grzewczych dostępnych w rozsądnych cenach. Wprawdzie sam zakup oraz montaż ogrzewania tego typu nie jest kwestią najtańszą z możliwych ale nadal zapewnia pewne ograniczenia kosztowe. Ogrzewanie podłogowe pracuje na dużo niższych temperaturach niż tradycyjne centralne ogrzewanie, co pozwala na uzyskanie mniejszych kosztów ponoszonych na eksploatację i zakup paliwa. Jednocześnie mimo użycia niższych temperatur dzięki podłogówce osiąga się podobny komfort cieplny.

Od czego zależy cena podłogówki

wycena ogrzewania podłogowego radom

wycena ogrzewania podłogowego radom

Zakup i montaż ogrzewania podłogowego czyli całościowy koszt podłogówki uzależniony jest w dużym stopniu od tego jaki rodzaj podłogówki wybierzemy. Cena ogrzewania podłogowego wodnego jest niższa, szczególnie jeśli chodzi o zakup. Jednocześnie ogrzewanie podłogowe elektryczne jest dużo droższe jeśli chodzi o zakup mat grzewczych ale tańsze od wodnego w montażu. Do tego ile kosztuje ogrzewanie podłogowe w zakupie i montażu należy doliczyć koszty jakie generuje ogrzewanie w okresie jego używania. Ogrzewanie wodne generuje znaczne oszczędności, zwłaszcza jeśli współpracuje z kotłami na drewno lub węgiel. Ogrzewanie elektryczne, jako współpracujące z drogą energią elektryczną z kolei sprawia, iż koszty ponoszone na jego eksploatacje są bardzo wysokie.

Wycena ogrzewania podłogowego Radom

Wycena ogrzewania podłogowego to także niezbędna kwestia i krok w tworzeniu sprawnej instalacji podłogowej. Warto już na początku, zaraz po decyzji o montażu określonego typu ogrzewania, zdecydować się na przeprowadzenie wyceny ogrzewania podłogowego. Dobra ekipa montażowa ma w swojej ofercie wycenę swojej robocizny. Darmowa wycena podłogówki umożliwia zorientowanie się w możliwościach finansowych i ewentualnym skorzystaniu z lepszych materiałów. Z kolei użycie lepszych materiałów wpływa bezpośrednio na możliwość uniknięcia awarii, które są potencjalnym źródłem kolejnych, wysokich nakładów finansowych. Wycena ogrzewania podłogowego jest wiec świetnym rozwiązaniem ułatwiającym proces montażu i późniejszego użytkowania ogrzewania. Planujesz montaż podłogówki? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Zapraszamy!

wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Jednym z częściej wykorzystywanych obecnie systemów grzewczych, jest bardzo ekonomiczne ogrzewanie podłogowe. Jego wszechstronne zalety sprawiają, iż duża cześć inwestorów instaluje u siebie ten typ ogrzewania lub przynajmniej rozważa jego założenie. Niestety, jak niemal wszystko na świecie, także ten typ ogrzewania ma swoje wady, które czynią go nieatrakcyjnym dla pewnej grupy potencjalnych inwestorów.

Rodzaje podłogówki

Wady ogrzewania podłogowego w dużej mierze wiążą się z różnymi jego typami. Przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne będzie miało zalety, które nie występują w ogrzewaniu podłogowym elektryczny, a wręcz stanowią jego najważniejszą wadę. Mowa tu o kosztach eksploatacji, które w przypadku ogrzewania wodnego stanowią jego zaletę gdyż są niskie, a w przypadku ogrzewania elektrycznego są istotną wadą podłogówki.

wady ogrzewania podłogowego radom

wady ogrzewania podłogowego radom

Wady ogrzewania podłogowego

Przy omawianiu każdej wady ogrzewania podłogowego warto jest zwrócić uwagę na to jakiego typu ogrzewania podłogowego będzie ona dotyczyła. Dla ogrzewania podłogowego wada będzie koszt instalacji podłogówki, a także wymogi, jakie musi spełnić budynek. Aby położyć rury grzewcze potrzebna jest duża wytrzymałość stropów, a wylewka pod ogrzewania podłogowe tylko wzmacnia te potrzeby. Rozwiązaniem może być tutaj ogrzewane elektryczne, w którym montuje się cienkie i lekkie maty grzewcze. Umożliwiają one położenie podłogówki na stropach o małej nośności i, co za tym idzie, w starym budownictwie. Jednoczenie i tu występują wady ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie elektryczne jest horrendalnie drogie, a ogrzewanie całego budynku mieszkalnego tylko w oparciu o podłogówkę elektryczną może być rujnujące dla przeciętnego budżetu domowego. Także koszt instalacji podłogówki elektrycznej nie jest mały. To po ilu latach zwróci się podłogówka, przy współczesnych realiach wzrostów cen energii elektrycznej staje się powoli pojęciem abstrakcyjnym.

Jednocześnie każdy rodzaj ogrzewania podłogowego ma swoje zalety. Bilans zysków i strat to podstawowe działanie jakie powinien przeprowadzić inwestor rozważający wprowadzenie w swoim budynku ogrzewania podłogowego. Umożliwia to racjonalne zastanowienie się nad własnymi możliwościami i tym, na czym nam najbardziej zależy i co chcemy naprawdę uzyskać od instalacji grzewczej. Jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę i doradzimy, który system wybrać!

jak działa rekuperator

Jak działa rekuperator

Rekuperator to jeden z istotniejszych obecnie systemów współpracujących z domami pasywnymi i nowoczesnymi technologiami wentylacyjnymi oraz grzewczymi. Czym jednak jest rekuperator? Stanowi on serce systemu wentylacji połączonego z odzyskiem ciepła. Dzięki zasilaniu energią elektryczną, rekuperator może nawiewać świeże powietrze do wnętrza pomieszczeń, jednocześnie wywiewając powietrze zużyte lecz ciepłe. Odpowiedni zamontowany rekuperator pozwala na odzysk ciepłego powietrza, co zasadniczo przekłada się w dalszych konsekwencjach na obniżenie rachunków ponoszonych na ogrzewanie domu.

jak działa rekuperator

jak działa rekuperator

Jak działa rekuperator?

Zasada działania rekuperatora jest stosunkowo prosta. Jego centralną częścią jest wymiennik ciepła, uzależniający późniejsze parametry odzysku ciepła. Najwydajniejszym wymiennikiem jest wymiennik przeciwprądowy, ale wśród dostępnych na rynku można znaleźć kilka innych rodzajów, np. wymienniki krzyżowe czy obrotowe.

Niezależnie od rodzaju wybranego wymiennika dochodzi w nim do wpompowania powietrza zużytego, napływającego z wnętrza domu i mijania się go z powietrzem świeżym, pochodzącym z zewnątrz. Oba strumienie mijają się, ale nie dochodzi do ich mieszania, a więc możliwe jest skorzystanie z ciepła powietrza zużytego do ogrzewania czystego powietrza nawiewanego. Jednocześnie powietrze pochodzące z wnętrza domu, po oddaniu swojego ciepła zostaje wydalone na zewnątrz budynku, a powietrze napływowe, po ogrzaniu zostaje przepompowane do środka pomieszczeń domowych.

Zalety rekuperatora

Odzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego nie jest jednak jedyną zaletą działania rekuperatora. Wentylacja mechaniczna pozwala również na odsiewanie kurzu, owadów i wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń mogących znaleźć się w powietrzu wwiewanym do domu. Dzięki filtrom umieszczonym w rekuperatorze, stanowiącym ochronę kanałów i wymiennika ciepła, można sukcesywnie odsiewać niepożądane elementy z powietrza napływającego z zewnątrz. Niestety w okresach jesienno-zimowych i coraz częstszego przekraczania norm zanieczyszczeń powietrza, takie rozwiązania stają się wręcz niezbędne.

Warto jednak pamiętać, że to jak działa rekuperator jest w dużym stopniu uzależnione od jego poprawnego montażu i doboru odpowiedniego modelu. Rekuperacja to system, który doskonale sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Zastosowanie tych dwóch rozwiązań pozwala zmaksymalizować korzyści i daje znaczne oszczędności. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją podłogówki w swoim domu czy mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!

Smart home

Smart home Radom

Smart home – futurystyczna wizja rodem z filmów sci-fiction czy rzeczywista technologia? Coraz częściej można powiedzieć, że zdecydowanie to drugie. Od kilku już lat systemy smart home stały się dostępne dla średnio zamożnego klienta. Sterowanie domem to możliwość, która została udostępniona przez nowoczesne technologie w opozycji do tradycyjnych systemów obsługi sterowania instalacjami domowymi. Coraz więcej inwestorów zastanawia się czym jest smart home i jak wykorzystać jego potencjał w praktyce.

Czym jest smart home?

Trudność przy zdefiniowaniu pojęcia smart home pojawiają się głównie przez brak konkretnej, jednej definicji tego pojęcia. Może się on odnosić zarówno do pojedynczych instalacji czy urządzeń, nie łączących się w większą całość, działających niezależnie, jaki całych, skomplikowanych systemów wielu urządzeń zlokalizowanych w całym budynku i jego posesji.

Elementy smart home

Co składa się na smart home? Jednym z prostszych elementów systemu smart home jest gniazdko sieciowe. Dzięki niemu można włączyć i wyłączyć podłączone do niego sprzęty. Zarządzanie gniazdkiem odbywa się za pomocą aplikacji, która z kolei łączy się zarządzeniem poprzez sieć internetową. Korzystanie z sieci i aplikacji pozawala również na bieżące sprawdzanie zużycia prądu, kosztów, a nawet temperatury jaką mają urządzenia włączone do sieci. Urządzenie tego typu pozwala na ograniczenie potencjalnego niebezpieczeństwa jakie generują nieodłączone od prądy urządzenia elektryczne, takie jak piekarnik czy żelazko. Jednocześnie systemy smart home ograniczają zużycie prądu, co przekłada się bezpośrednio na koszty eksploatacji instalacji domowych.

smart home radom

smart home radom

Inteligentny dom to jednak nie tylko pojedyncze urządzenia w typie gniazdek, to także całe systemy, takie jak inteligentne oświetlenie, monitoring czy systemy pozwalające na obsługę bram i drzwi garażowych. Smart home to także sterowanie ogrzewaniem. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które zapewnia nie tylko oszczędności, ale również ogromną wygodę dla mieszkańców. Jeśli interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami aby otrzymać darmową wycenę podłogówki!

inteligentny dom

Inteligentny dom

W pełni zautomatyzowany, inteligentny dom jest marzeniem każdego użytkownika budynku mieszkalnego. Systemy smart home stanowią coraz częściej wykorzystywane usprawnienie, które z roku na rok zyskuje na popularności dzięki rzeszom zadowolonych użytkowników. Koncepcja inteligentnego domu dostała oparta o chęć zagwarantowania użytkownikom jak największego stopnia komfortu w wykonywaniu codziennych czynności, a także maksymalnego ograniczenia czasu na nie poświęcanego, jak również zminimalizowania kosztów ponoszonych na eksploatacje różnorodnych systemów.

Czytaj dalej

tanie ogrzewanie domu

Tanie ogrzewanie domu

Jednym z najważniejszych pytań współczesnego właściciela nieruchomości jest to, jak tanio ogrzać dom? Pytanie jest szczególnie istotne przy obecnych, wzrastających cenach surowców, zwłaszcza zaś prądu i gazu. I w perspektywie dalekosiężnej nie widać możliwości odwrócenia tego trendu podwyżek. Co więc można w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście wybrać najtańszy system ogrzewania, który nie tylko nie zrujnuje naszych portfeli, ale także pozwoli cieszyć się pełnym komfortem cieplnym.

Czytaj dalej

pompy ciepła w starym domu

Pompy ciepła w starym domu

Ogrzewanie budynków starego budownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii bywa w większości przypadków zasadne, jednak w dużej ilości przypadków konieczne jest dostosowanie do współczesnych standardów przynajmniej izolacji termicznej. Problematyczną kwestią jest wykorzystanie pompy ciepła w starym budynku. Wprawdzie sama możliwość wykorzystania istnieje, jednak efektywność i sens takiej inwestycji stoi w pewnej ilości przypadków pod dużym znakiem zapytania.

pompa ciepła w starym domu

pompa ciepła w starym domu

Co warto wziąć pod uwagę przed decyzją o instalacji pompy ciepła w starym domu

Wykorzystanie pompy ciepła w starym domu o złej lub niepełnej termoizolacji będzie przede wszystkim niezwykle kosztowne, jednak sytuacja taka niczym nie różni się i przy innych źródłach ciepła. Przy pompie ciepła zamontowanej do starego domu i pracującej w niekorzystnych warunkach termicznych dochodzi jednak jeszcze zaniżenie współczynnika COP. Co więcej przypadku pompy ciepła w starym domu mamy również dużo wyższe koszty samej inwestycji, gdyż wykorzystywane urządzenie będzie musiało dysponować zdecydowanie wyższą mocą niż, takie, które wykorzystalibyśmy w nowoczesnym budownictwie.

Zalety pompy ciepła

Ogrzewanie większego, ale lepiej izolowanego budynku jest znacznie mniej kosztowne, niż mniejszego, ale o słabej termoizolacji. W celu doprowadzenie do odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach o dużych stratach cieplnych konieczne jest zwiększenie powierzchni lub temperatury grzejników. Z kolei, pompa ciepła, znacznie lepiej niż w starej instalacji grzejników konwencjonalnych, odnajduje się w nowoczesnych instalacjach płaszczyznowych, które operują na dużo mniejszych temperaturach i jednocześnie mają zdecydowanie większą powierzchnię grzewczą.

Podstawą możliwości zamontowania pompy ciepła w domu jednorodzinnym jest przede wszystkim zmniejszenie strat ciepła. Jest to swoisty fundament, bez którego inwestor nie powinien nawet myśleć o wymianie kotła na pompę cieplną.

Zobacz również: termostat dobowy, pompy ciepła bez zasobnika.

pompa ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika to nowoczesne urządzenia, które większość energii pobierają z powietrza, co sprawia, że są także przyjazne dla środowiska. Dzięki cichej pracy i zgrabnym gabarytom mogą być umieszczane w różnych miejscach domu. Są stosunkowo tanim uzupełnieniem domowej instalacji grzewczej i dają spore oszczędności. Zwłaszcza w okresie mniej intensywnego ogrzewania, pompy ciepła CWU bez zasobnika oszczędnie ogrzewają wodę bez konieczności użytkowania kotłowni. Można sterować je zdalnie.

Zalety powietrznej pompy ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

Powietrzna pompa ciepła bez zasobnika ma wiele zalet, m. in. niskie zużycie energii, możliwość montażu na każdym rodzaju zasobnika, możliwość wentylowania pomieszczeń, cicha praca. Pompa ciepła bez zbiornika jest łatwa w montażu i nie wymaga ciągłej kontroli. Pozwala na duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Pompy ciepła bez zasobnika potrzebują powietrza, które jest konieczne do podgrzewania wody. W zależności od ich ustawienia pompa może pobierać je z wnętrza budynku lub z zewnątrz. Warto przemyśleć ustawienie pompy, bo temperatura powietrza ma tu znaczenie. Istnieje też możliwość przełączenia poboru powietrza z dowolnie wybranej strefy. W tym celu potrzebne jest zamontowanie przepustnicy zmieniającej tryb pracy. Może być ona sterowana automatycznie lub ręcznie. Jeśli pompa pobiera powietrze z części mieszkalnej, chłodzi i osusza pomieszczenie, co daje efekt klimatyzacji i umożliwia np. suszenie prania w danym pomieszczeniu – taki wariant wykorzystuje się np. w piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych.

Cena pompy ciepła bez zasobnika

Koszty pompy ciepła bez zasobnika to około 4000 – 5000 złotych. Używanie pompy jest zależne od ceny prądu i ilości potrzebnej wody, a także sprawności urządzenia. Praca pompy jest bardziej opłacalna, gdy pobiera ciepłe powietrze – zatem warto rozważyć w jakich porach roku chcemy jej używać i jak rozmieścić w związku z tym przewody powietrzne. Pompa może pobierać do ¾ ciepła z powietrza, co oznacza, że zużywając 1 kWh prądu uzyskamy do 4 kWh ciepła.

Jeśli jesteś zainteresowany powietrznym pompami ciepła bez zasobnika, to skontaktuj się z nami! Chętnie dokonamy wycena i doradzimy najlepsze rozwiązania!

termostat dobowy

Termostat dobowy

Wybór odpowiedniego termostatu, mającego stanowić regulator ogrzewania, stanowi nieodłączny element ogrzewania podłogowego. Większość, jeśli nie wszystkie zalety zapewniane przez elektryczne ogrzewanie podłogowe, są uzależnione od jego sprawnego i prawidłowego działania, a gwarancją tego jest dobrze dobrany sterownik ogrzewania podłogowego. Wybór konkretnego regulatora ogrzewania uzależniony jest od powierzchni ogrzewania podłogowego, funkcji, jakie ma spełniać podłogówka oraz sposobu jej działania.

Jaki termostat dobowy wybrać

termostat do podłogówki

termostat do podłogówki

Najczęściej, regulator do podłogówki ma zapewnić użytkownikom jedynie komfort cieplny podłogi, szczególnie w przypadku montowania w małych pomieszczeniach. W takich wypadkach wybiera się zazwyczaj termostat manualny z czujnikiem podłogowym. Jeśli jednak regulacja temperatury grzania ma spełniać funkcję ogrzewania głównego lub samodzielnego, ogrzewającego cały dom, należy zastosować termostat z czujnikiem powietrznym oraz podłogowym.

Zalety termostatów dobowych

Korzystając z ogrzewania podłogowego jedynie w określonych godzinach w ciągu dnia, warto jest zainwestować w termostat dobowy. Wiedząc, że cały dzień przebywamy poza domem, nieekonomiczne jest ogrzewanie w tym czasie całego budynku. Termostat dobowy daje możliwość zaprogramowania momentów grzania np. na rano i wieczór, czyli momenty, w których jesteśmy w domu. Jednocześnie, termostaty programowalne posiadają możliwość automatycznej korekcji czasu uruchamiania i wyłączania, co pozwala na rozpoczęcie ogrzewania, przed wyznaczonym terminem, ale jedynie na taki okres, który pozwoli ogrzać pomieszczenia do ustalonej temperatury, na godzinę, którą zaprogramowano.

W ofercie termostatów możemy również spotkać się z urządzeniami umożliwiającymi regulację temperatury w przeciągu okresu tygodnia. Termostaty tygodniowe są szczególnie dobrym rozwiązaniem dla domów letniskowych lub nieregularnie wykorzystywanych mieszkań. Dzięki nim okres grzewczy można zaprogramować np. jedynie na czas weekendu, kiedy przebywamy w danym mieszkaniu.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z naszym biurem, a otrzymasz darmową wycenę!

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe w całym domu, montaż centralnego ogrzewania krok po kroku.

ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Coraz więcej osób dostrzega ogromne zalety montowania instalacji ogrzewania podłogowego. Mimo to, zastanawiamy się jakie będą koszty ogrzewania podłogowego w całym domu? Może jednak zdecydować się na tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe? Może podłogówka tylko na piętrze? Czy mieszana instalacja ogrzewania nie jest lepszym rozwiązaniem?

Czytaj dalej