pompa ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika to nowoczesne urządzenia, które większość energii pobierają z powietrza, co sprawia, że są także przyjazne dla środowiska. Dzięki cichej pracy i zgrabnym gabarytom mogą być umieszczane w różnych miejscach domu. Są stosunkowo tanim uzupełnieniem domowej instalacji grzewczej i dają spore oszczędności. Zwłaszcza w okresie mniej intensywnego ogrzewania, pompy ciepła CWU bez zasobnika oszczędnie ogrzewają wodę bez konieczności użytkowania kotłowni. Można sterować je zdalnie.

Zalety powietrznej pompy ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika

Powietrzna pompa ciepła bez zasobnika ma wiele zalet, m. in. niskie zużycie energii, możliwość montażu na każdym rodzaju zasobnika, możliwość wentylowania pomieszczeń, cicha praca. Pompa ciepła bez zbiornika jest łatwa w montażu i nie wymaga ciągłej kontroli. Pozwala na duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Pompy ciepła bez zasobnika potrzebują powietrza, które jest konieczne do podgrzewania wody. W zależności od ich ustawienia pompa może pobierać je z wnętrza budynku lub z zewnątrz. Warto przemyśleć ustawienie pompy, bo temperatura powietrza ma tu znaczenie. Istnieje też możliwość przełączenia poboru powietrza z dowolnie wybranej strefy. W tym celu potrzebne jest zamontowanie przepustnicy zmieniającej tryb pracy. Może być ona sterowana automatycznie lub ręcznie. Jeśli pompa pobiera powietrze z części mieszkalnej, chłodzi i osusza pomieszczenie, co daje efekt klimatyzacji i umożliwia np. suszenie prania w danym pomieszczeniu – taki wariant wykorzystuje się np. w piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych.

Cena pompy ciepła bez zasobnika

Koszty pompy ciepła bez zasobnika to około 4000 – 5000 złotych. Używanie pompy jest zależne od ceny prądu i ilości potrzebnej wody, a także sprawności urządzenia. Praca pompy jest bardziej opłacalna, gdy pobiera ciepłe powietrze – zatem warto rozważyć w jakich porach roku chcemy jej używać i jak rozmieścić w związku z tym przewody powietrzne. Pompa może pobierać do ¾ ciepła z powietrza, co oznacza, że zużywając 1 kWh prądu uzyskamy do 4 kWh ciepła.

Jeśli jesteś zainteresowany powietrznym pompami ciepła bez zasobnika, to skontaktuj się z nami! Chętnie dokonamy wycena i doradzimy najlepsze rozwiązania!

termostat dobowy

Termostat dobowy

Wybór odpowiedniego termostatu, mającego stanowić regulator ogrzewania, stanowi nieodłączny element ogrzewania podłogowego. Większość, jeśli nie wszystkie zalety zapewniane przez elektryczne ogrzewanie podłogowe, są uzależnione od jego sprawnego i prawidłowego działania, a gwarancją tego jest dobrze dobrany sterownik ogrzewania podłogowego. Wybór konkretnego regulatora ogrzewania uzależniony jest od powierzchni ogrzewania podłogowego, funkcji, jakie ma spełniać podłogówka oraz sposobu jej działania.

Jaki termostat dobowy wybrać

termostat do podłogówki

termostat do podłogówki

Najczęściej, regulator do podłogówki ma zapewnić użytkownikom jedynie komfort cieplny podłogi, szczególnie w przypadku montowania w małych pomieszczeniach. W takich wypadkach wybiera się zazwyczaj termostat manualny z czujnikiem podłogowym. Jeśli jednak regulacja temperatury grzania ma spełniać funkcję ogrzewania głównego lub samodzielnego, ogrzewającego cały dom, należy zastosować termostat z czujnikiem powietrznym oraz podłogowym.

Zalety termostatów dobowych

Korzystając z ogrzewania podłogowego jedynie w określonych godzinach w ciągu dnia, warto jest zainwestować w termostat dobowy. Wiedząc, że cały dzień przebywamy poza domem, nieekonomiczne jest ogrzewanie w tym czasie całego budynku. Termostat dobowy daje możliwość zaprogramowania momentów grzania np. na rano i wieczór, czyli momenty, w których jesteśmy w domu. Jednocześnie, termostaty programowalne posiadają możliwość automatycznej korekcji czasu uruchamiania i wyłączania, co pozwala na rozpoczęcie ogrzewania, przed wyznaczonym terminem, ale jedynie na taki okres, który pozwoli ogrzać pomieszczenia do ustalonej temperatury, na godzinę, którą zaprogramowano.

W ofercie termostatów możemy również spotkać się z urządzeniami umożliwiającymi regulację temperatury w przeciągu okresu tygodnia. Termostaty tygodniowe są szczególnie dobrym rozwiązaniem dla domów letniskowych lub nieregularnie wykorzystywanych mieszkań. Dzięki nim okres grzewczy można zaprogramować np. jedynie na czas weekendu, kiedy przebywamy w danym mieszkaniu.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z naszym biurem, a otrzymasz darmową wycenę!

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe w całym domu, montaż centralnego ogrzewania krok po kroku.

ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Coraz więcej osób dostrzega ogromne zalety montowania instalacji ogrzewania podłogowego. Mimo to, zastanawiamy się jakie będą koszty ogrzewania podłogowego w całym domu? Może jednak zdecydować się na tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe? Może podłogówka tylko na piętrze? Czy mieszana instalacja ogrzewania nie jest lepszym rozwiązaniem?

Czytaj dalej

Listwa do ogrzewania podłogowego

Listwa do ogrzewania podłogowego

Listwa do ogrzewania podłogowego

Inteligentna podłogówka to rozwiązanie dla każdego kto planuje porządnie zainwestować we własny dom, który jest na etapie wykańczania od stanu deweloperskiego. Nie wyklucza to jednak domów przeznaczonych do remontu, a nawet mieszkań w blokach i kamienicach – na ich ogrzanie pozwoli odpowiednio dobrany system grzewczy, np. w suchej zabudowie. Czytaj dalej

Sterowanie domem przez komputer

Sterowanie domem przez komputer Radom

Sterowanie domem przez komputer Radom

Co raz częściej w dobie komputeryzacji i automatyzacjo możemy usłyszeć o sterowaniu na odległość wieloma urządzeniami w naszych domach przez telefony, komputery itd. To prawda dzięki nowym technologiom możemy w zasadzie z każdego miejsca na zarządzać naszym domem. Taki inteligentny dom łatwiej jest stworzyć jeśli dopiero jesteśmy w fazie planowani naszego wymarzonego mieszkania ponieważ w wybudowanych już domach przeróbki nieco więcej mogą kosztować. Czytaj dalej

Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa Radom

Wylewka anhydrytowa Radom

Wylewka na ogrzewaniu podłogowym – wykonanie

Jastrych położony na wodne ogrzewanie podłogowe w mokrej zabudowie powinien osiągnąć grubość minimum 6 cm. Całość mieszanki cementowej powinna zostać wzbogacona specjalnymi domieszkami (zwanymi plastyfikatorami, które nota bene również są w naszej ofercie), dzięki którym gotowa podłoga zyska lepsze parametry odpornościowe. Czytaj dalej

Projekt domu bez kotłowni

Projekt domu bez kotłowni

Projekt domu bez kotłowni

Czy w domu potrzebna jest kotłownia?

Szczególnie w nowym budownictwie, w projektach dostarczanych nawet przez najbardziej popularnych architektów czy też biura projektowe znaleźć można jeden wzorzec – że kotłownia w budynku umieszczana jest na parterze, często tuż obok łazienki lub tez garażu (jeśli taki jest zawarty w projekcie). Czytaj dalej

Ogrzewanie podłogowe a zdrowie

Podłogówka a zdrowie

Podłogówka a zdrowie

Zdobywające w ostatnich latach przebojem rynek budowlany ogrzewanie podłogowe, oprócz swoich zwolenników „dosłużyło” się także i swoich przeciwników. To dzięki tym ostatnim narosło wokół „podłogówki” sporo mitów i przesądów, często absurdalnych, po części subiektywnych, wynikających raczej z indywidualnych zapatrywań i preferencji. I nie chodzi tu o zawiłości techniczne nowego systemu, a o fakt czy ogrzewanie podłogowe szkodzi zdrowiu? W związku z tym zebraliśmy garść obiegowych prozdrowotnych (i przeciwnych zdrowiu) opinii i postanowiliśmy tutaj je zaprezentować pozostawiając wnioski czytającym. Czytaj dalej