Cena ogrzewania podłogowego Radom

Jakie są korzyści z ogrzewania podłogowego każdy wie – ogromny komfort, lepszy rozkład temperatury, zdrowsze powietrze, a często nawet oszczędności. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoim domu. Pojawia się też jednak przy tym jedno istotne pytanie – jaka jest cena ogrzewania podłogowego? Wiele osób twierdzi, że po prostu ich na nie nie stać. Czy taka jest prawda?

 

Od czego zależy cena ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to wcale nie luksus, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Wręcz przeciwnie – z odpowiednim planem działania, niemal każdy może cieszyć się takim rozwiązaniem w swoim domu. Cena ogrzewania podłogowego kalkulowana jest w przeliczeniu na metry kwadratowe powierzchni, na jakiej będzie się znajdować. Przy obliczaniu kosztów, trzeba wziąć pod uwagę rury, zawory, rozdzielacze, sterowniki oraz materiały izolacyjne, a także samą robociznę.

Cena podłogówki

cena ogrzewania podłogowego Radom

Cena ogrzewania podłogowego wodnego jest przeważnie niższa niż w przypadku instalacji suchej. Same materiały to koszt około 15-20 zł za metr. Do tego musisz doliczyć czas fachowca poświęcony na montaż, a także zakup odpowiedniego sterownika, automatyki kotłowej i zestawu pomp. Ostateczna cena ogrzewania podłogowego mokrego może więc sięgnąć od 80 aż do 180 zł za metr kwadratowy – w zależności od tego, jakich materiałów użyjesz i jaką firmę montażową zatrudnisz.

Podłogówka elektryczna uważana jest za wygodniejszą i prostszą w użyciu. Jednak cena ogrzewania podłogowego suchego jest znacznie wyższa. Dlaczego? To wszystko kwestia wysokich kosztów za nowoczesną technologię, którą trzeba do tego użyć. Maty, przewody i inne elementy, w połączeniu z kosztem instalacji sumują się na spore koszty. Cena ogrzewania podłogowego elektrycznego może wynosić nawet do 300-400 zł za metr kwadratowy.

Chcesz poznać dokładną wycenę ogrzewania podłogowego dla Twojego domu lub mieszkania? Napisz do nas!