Dofinansowanie na fotowoltaikę

W dzisiejszych czasach każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przestawienie się na odnawialne źródła energii. Paliwa kopalniane są wyczerpalne i mocno wyniszczają ziemię, wraz z różnymi gatunkami zwierząt i roślin, które ją zamieszkują. Co więcej, ich spalanie przyczynia się do gorszego życia także dla ludzi. Czyste, ekologiczne źródła prądu to jedyny skuteczny sposób na zapewnienie przyszłym pokoleniom lepszego, zdrowego życia. Jednakże, nie każdego stać na zakup nowoczesnej technologii wytwarzającej prąd z wiatru, wody, czy też słońca. Dlatego polski rząd oferuje specjalne dofinansowanie na fotowoltaikę, umożliwiając tym samym każdemu modernizację swojej instalacji elektrycznej.

dofinansowanie na fotowoltaikę

Dofinansowanie na fotowoltaikę

Dofinansowanie na fotowoltaikę możesz otrzymać na przykład z programu Mój Prąd lub Czyste Powietrze. Inicjatywy te pokrywają do 50% kosztów kupna i montażu paneli słonecznych, lecz nie wynoszą więcej niż 5 tys. złotych. Oprócz tego, możesz starać się też o specjalnie opracowaną pożyczkę na panele fotowoltaiczne. Jest to korzystna forma wsparcia dla osób fizycznych znacznie odciążająca budżet domowy. Ewentualnie, jeśli nie dostałeś żadnego z powyższych dofinansowań na fotowoltaikę, możesz ubiegać się o odliczenie paneli fotowoltaicznych od podatku dochodowego.

Dofinansowanie na fotowoltaikę ma na celu umożliwić każdemu skuteczną modernizację instalacji elektrycznej na bardziej ekologiczną. Decydując się na montaż paneli słonecznych na dachu swojego domu, zmniejszasz emisję gazów cieplarnianych przez swoje domostwo. Co więcej, możesz w ten sposób zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Energia pochodząca ze słońca jest niewyczerpalna i całkowicie darmowa. Dzięki fotowoltaice płacisz tylko za utrzymanie i ewentualną konserwację sprzętu.

Zainteresowany darmową wyceną? Napisz do nas!