Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe Radom

Ogrzewanie podłogowe to obecnie nie tylko popularny, wygodny i estetyczny ale przede wszystkim tani sposób na zapewnienie ogrzewania w budynku mieszkalnym. Wprawdzie to, ile kosztuje ogrzewanie podłogowe jest uzależnione w dużej mierze od rodzaju użytych materiałów oraz oczywiście powierzchni, ale przyjmuje się, że dla najczęściej wykorzystywanych materiałów i tej samej powierzchni grzewczej koszty położenia podłogówki są niższe niż koszt założenia analogicznego ogrzewania tradycyjnego, opartego o grzejniki ścienne.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?

koszt-podlogowki-radomIle kosztuje ogrzewanie podłogowe to częste pytanie wśród inwestorów, którzy rozważają wprowadzenie tego typu instalacji w budowanym przez siebie budynku. Opieranie się jednak tylko wyłącznie o koszt montażu jest błędem, który może spowodować, że zrezygnujemy z całościowo lepszego rozwiązania, na rzecz, tylko pozornie tańszego. Koszt ogrzewania podłogowego to także jego późniejsza eksploatacja, która w porównaniu do ogrzewania tradycyjnego daje znaczne korzyści finansowe. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe działa na niższych temperaturach niż ogrzewanie tradycyjne, co daje już na starcie duże oszczędności w wykorzystywanym paliwie grzewczym, bez względu na jego rodzaj. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę bezwładność cieplna i możliwości akumulacji ciepła w podłodze, które już po zakończeniu ogrzewania nadal jest uwalniane do pomieszczeń.

Należy również zaznaczyć, że sam koszt montażu nie jest już obecnie tak wysoki, jak było to jeszcze kilka do kilkunastu lat wcześniej. Jeśli zdecydujemy się na rury PCV, oczywiście odpowiedniej jakości, będą one służyły równie efektywnie jak rury miedziane, przy jednoczesnej, ogromnej redukcji kosztów. Dodatkowo możliwość znalezienia fachowca od położenia podłogówki jest, przy jej współczesnej popularność, stosunkowo wysoka. Warto tu także wspomnieć, że położenie podłogówki nie jest procesem skomplikowanym i większość osób jest w stanie samodzielnie wykonać, przynajmniej część prac związanych z jej montażem, co w konsekwencji oczywiście obniża koszty.

Darmowa wycena podłogówki

Skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę ogrzewania podłogowego!