Instalacja podłogowa Radom

Instalacja podłogowa to rozwiązanie grzewcze, jakie coraz częściej możemy spotkać w nowo powstających budynkach mieszkalnych. Na jej popularność ma wpływ głównie możliwość obniżenia kosztów eksploatacji systemu grzewczego. Jest to szczególnie istotne w momencie kiedy mieszkańcy nie chcą rezygnować z wygody i komfortu jaki daje piec gazowy, nie wymagający dużego wysiłku przy obsłudze, ale jednocześnie nie chcą oni też drastycznych podwyżek cen. W takim przypadku ogrzewanie podłogowe wydaje się być idealnym wyborem.

Jak działa podłogówka

Instalacja podłogowa działa na dużo niższych temperaturach czynnika grzewczego, niż znane nam powszechnie ogrzewanie centralne z kaloryferami ściennymi. Niższe temperatury wraz z dużo większą powierzchnią grzewcza, jaką jest cała podłoga pozwalają utrzymać odpowiedni komfort cieplny i znacznie ograniczyć koszty ponoszone na pobór i zakup gazu z sieci przesyłowej.

instalacja podłogowa radom
instalacja podłogowa radom

Od czego zależy cena ogrzewania podłogowego

Ceny eksploatacji podłogówki, podobnie jak ewentualne korzyści uzyskiwane z instalacji są w sporej mierze uzależnione od rodzaju instalacji. Najpopularniejsze typy instalacji podłogowych to ogrzewanie podłogowe wodne w zabudowie mokrej i ogrzewanie podłogowe elektryczne w zabudowie suchej. Rodzaje ogrzewania podłogowego mają przede wszystkim inne źródła zasilania. Podłogówka wodna może współpracować z kotłami na paliwo stałe, piecem gazowym czy pompą ciepła, z kolei ogrzewanie elektryczne to tylko i wyłącznie współpraca z piecem elektrycznym.

Instalacja podłogowa Radom

To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, zależy od możliwości finansowych użytkownika oraz stanu technicznego budynku. Ogrzewanie elektryczne jest dużo droższe w eksploatacji, ale w wielu przypadkach np. przy drewnianych stropach czy budynkach starego budownictwa pozostaje jedynym dostępnym wyborem.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!