Jakie ogrzewanie podłogowe dobrać do pompy ciepła

Obecnie jednym z najchętniej wybieranych sposobów ogrzewania domu jest pompa ciepła. Dlaczego właśnie to źródło jest tak chętnie wybierane przez użytkowników? Powszechnie wiadomo, że jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, bowiem używając pompy ciepła nie zanieczyszczamy środowiska. Ponadto jest tanie w użyciu i eksploatacji, bezpieczne (nie stwarza ryzyka wybuchu), może być bezobsługowe, a jego żywotność szacowana jest na około 30 lat. Użytkownicy bardzo często chwalą sobie również fakt, że całość instalacji zajmuje bardzo niewiele miejsca, a porównywalnie jest to tyle, co lodówka.

Połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym

podlogowka-z-pompa-cieplaPodobnie jest również z opcją ogrzewania podłogowego. Ma ono bardzo wielu zwolenników, którzy z ulgą odetchnęli od konieczności montażu kaloryferów na ścianach. Oszczędzając tym sposobem przestrzeń, a także ograniczając powierzchnię, w której może zbierać się kurz. A ponadto specjaliści nie zalecają nawet łączenia pompy ciepła i ogrzewania podłogowego z tradycyjnymi kaloryferami. Dlaczego? Mianowicie wynika to z faktu, iż podłogówka i pompa ciepła bardzo dobrze odnajdują się w niskich temperaturach około 30-35 stopni, z kolei zaś jeśli chodzi o kaloryfery to wymagają one temperatury powyżej 55 stopni. Technicznie połączenie tych trzech wyżej wymienionych rzeczy jest oczywiście możliwe, lecz niestety  zwiększa to znacznie koszty eksploatacji, zajmuje więcej miejsca oraz stanowi siedlisko dla kurzu i roztoczy. Ponadto zakup kaloryferów, przy obecnych cenach wyposażenia wnętrz stanowi dość spory wydatek. Stąd też montaż ogrzewania podłogowego wraz z pompą ciepła to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Opłacalność podłogówki i pompy ciepła

Niestety wybierając ogrzewanie podłogowe wraz z pompą ciepła musimy liczyć się z faktem, że początkowo będziemy musieli ponieść dość spory wydatek. Jednak w dłuższej perspektywie czasu zyskamy nie tylko na ekologii środowiska, ale również odczujemy wysoki komfort grzewczy, a wraz z upływem czasu instalacja pompy ciepła przyniesie duże oszczędności. Skomponowanie takiego zestawu grzewczego daje nam również pewność, że pracując stale w niskich temperaturach oba urządzenia zachowają bardzo długą żywotność.

Sprawdź ofertę pomp ciepła i ogrzewania podłogowego firmy Sander – otrzymaj darmową wycenę!