Koszt montażu paneli fotowoltaicznych

Jeżeli planujesz modernizację swojego domu, musisz najpierw wiedzieć, z jakimi kosztami się to wiąże. Owszem, termomodernizacja budynku i odnawialne źródła energii pozwalają na duże oszczędności. Te zalety są jednak odczuwalne dopiero po pewnym czasie. Początkowo, musisz nastawić się na spory wydatek. Jakie dokładnie będą to kwoty w przypadku standardowego domu jednorodzinnego?

Od czego zależy cena fotowoltaiki

Na koszt montażu paneli fotowoltaicznych składa się kilka czynników. Przede wszystkim, pamiętaj, że jest to cena nie tylko za same ogniwa, ale też inwerter, stopnia trudności instalacji oraz koszt wynajmu doświadczonej firmy. Ten ostatni czynnik może być bardzo różny. Istnieją firmy montażowe o rozmaitych cennikach oferowanych usług. Cena nie powinna stanowić przy tym jednak głównego kryterium. Kieruj się opiniami klientów i latami doświadczenia firmy.

koszt-montazu-paneli-fotowoltaicznych

Zdecydowanie największy koszt to oczywiście sam zakup paneli fotowoltaicznych. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów – mniej lub bardziej skutecznych, droższych i tańszych. Wybór zależny jest od twojego budżetu i wymagań. Oprócz tego w grę wchodzi powierzchnia, jaką mają docelowo zajmować panele. Najczęściej montuje się je na dachu, gdzie nie przeszkadzają i mają najlepszy dostęp do promieni słonecznych.

Koszt montażu paneli fotowoltaicznych

Koszt paneli słonecznych oraz ich profesjonalnego montażu mieści się zwykle w granicy kilkunastu-kilkudziesięciu tysiącach złotych. W celu dokładnej wyceny, musisz znać pożądaną moc instalacji. Najlepiej, jeżeli skontaktujesz się ze specjalistą, który doradzi ci w tej kwestii.

Istnieją też różne programy rządowe i lokalne dofinansowania, które sprawią, że koszt kupna i instalacji paneli stanie się mniej odczuwalny. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do takiej dopłaty lub pożyczki. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat montażu paneli fotowoltaicznych – otrzymaj darmową wycenę!