Nowoczesne ogrzewanie domu w Radomiu

Budujesz dom i szukasz nowoczesnego sposobu ogrzewania domu? Pomyśl o instalacji pompy ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym i rekuperacją. Jest to obecnie najbardziej energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie jeżeli chodzi o ogrzewanie.

Pompa ciepła

W obecnej niepewnej sytuacji związanej z dostępem do surowców energetycznych najlepszym sposobem ogrzewania domu będzie pompa ciepła. Jest to rozwiązanie ekologiczne i najtańsze spośród dostępnych. Jeżeli odpowiednio dobierzemy system do naszych wymagań urządzenie będzie służyć nam przez wiele lat zużywając przy tym niewielkie ilości energii elektrycznej. Warto wspomnieć, że oprócz funkcji ogrzewania domu zimą pompa ciepła posiada funkcję chłodzenia latem.

Rekuperacja

instalacja podłogowa radomRekuperacja jest obecnie najczęściej wybieraną formą wentylacji powietrza w nowobudowanych domach. Dzięki zastosowaniu jej w domu eliminujemy zbędne straty ciepłego lub zimnego powietrza w zależności od pory roku. Rekuperacja wymusza ruch powietrza wewnątrz domu. Dostarczając świeże powietrze do pomieszczeń oraz odprowadzając zużyte na zewnątrz budynku. Dostarczane powietrze mieszane jest z częściowo odzyskanym z wewnątrz budynku przez co uzyskuje odpowiednią temperaturę. Wszystko to bez konieczności otwierania okien. Dzięki temu uzyskujemy stałą temperaturę wewnątrz domu.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe działa w niższych temperaturach niż tradycyjne grzejniki. Dodatkowo pętle ogrzewania podłogowego rozmieszczone są we wszystkich pomieszczeniach równomiernie, a nie punktowo. Takie zastosowanie pomaga zaoszczędzić sporo energii.

Innowacyjne ogrzewanie Radom

Dzięki umiejętnemu połączeniu wspomnianych systemów mamy pewność, że nasza instalacja grzewcza będzie nowoczesna i niezawodna a przy tym tania w użytkowaniu. Będzie to idealne rozwiązanie jeżeli decydujemy się na budowę domu energooszczędnego. Mieszkasz w Radomiu lub okolicach? Planujesz montaż lub wymianę systemu ogrzewania? Skontaktuj się z nami i otrzymaj wycenę pomp ciepła i ogrzewania podłogowego!