Ogrzewanie podłogowe na prąd Radom

Ogrzewanie podłogowe na prąd niesie ze sobą sporo ciekawych korzyści. Jedną z największych jest fakt, iż system podłogowy pozwala na równomierne rozłożenie temperatury na całej podłodze. Oferuje to korzystny rozkład temperatury dla ciała człowieka zwiększając jego komfort cieplny. Dla zdrowia człowieka najlepsza sytuacja zachodzi w momencie gdy wyższa temperatura panuje niżej, im bliżej stóp, tym lepiej. Z kolei im wyżej i bliżej głowy, temperatura powinna maleć. Najniższe osiągi mając właśnie na poziomie głowy. Ogrzewanie oparte o klasyczne grzejniki nie zapewnia tego rodzaju rozkładu temperatur, w jego przypadku najwyższe temperatury panują na poziomie głowy.

Ogrzewanie podłogowe na prąd

Jednocześnie rozkład temperatury na dużej powierzchni pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji instalacji. Mimo stosunkowo wysokich cen poboru energii elektrycznej, zmniejszeniu ulega końcowy wynik finansowy poprzez szybkie i łatwe nagrzewanie pomieszczeń. Jednocześnie ogrzewanie podłogowe pracuje na niższych temperaturach niż klasyczne ogrzewanie konwekcyjne, co również przekłada się na końcowe koszty.

ogrzewanie podłogowe na prąd radomOgrzewanie podłogowe na prąd, podobnie jak i ogrzewanie wodne większą część ogrzewania pomieszczeń wykonuje poprzez promieniowanie. W wyniku tego nie powstaje ruch powietrza, a wiec zjawisko unoszenia się ciepłego powietrza do góry jest ograniczone do minimum. Zjawisko to jest szczególnie niepożądane przez alergików oraz osoby cierpiące na schorzenia górnych dróg oddechowych. Ograniczenie unoszenia się kurzu, drobnoustrojów i alergenów, wraz z ciepłym powietrzem sprawia, że codzienne życie osób z tego typu schorzeniami, jest ewidentnie łatwiejsze.

Jednocześnie ogrzewanie podłogowe utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności co z kolei przynosi ulgę astmatykom. Ogrzewanie konwencjonalne nadmiernie przesusza powietrze, a w podłogówce poziom naturalnej wilgotności powietrza jest zachowany.

Na końcu warto podkreślić jeszcze jeden aspekt wśród pozytywów podłogówki na prąd, a mianowicie łatwość aranżacji pomieszczeń. Brak kaloryferów ściennych pozwala na bardziej funkcjonale rozłożenie mebli i sprzętów. Do tego korzystając z pieca elektrycznego, możemy zrezygnować zupełnie z osobnego pomieszczenia, które miałoby pełnić funkcje kotłowni. Piec na prąd jest estetyczny, niewielki i czysty, co sprawia, że bez większych problemów umieścimy go w korytarzu czy hallu wejściowym.

Napisz do nas po darmową wycenę podłogówki!