Pompy ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika to nowoczesne urządzenia, które większość energii pobierają z powietrza, co sprawia, że są także przyjazne dla środowiska. Dzięki cichej pracy i zgrabnym gabarytom mogą być umieszczane w różnych miejscach domu. Są stosunkowo tanim uzupełnieniem domowej instalacji grzewczej i dają spore oszczędności. Zwłaszcza w okresie mniej intensywnego ogrzewania, pompy ciepła CWU bez zasobnika oszczędnie ogrzewają wodę bez konieczności użytkowania kotłowni. Można sterować je zdalnie.

Zalety powietrznej pompy ciepła bez zasobnika

pompa ciepła bez zasobnika
pompa ciepła bez zasobnika

Powietrzna pompa ciepła bez zasobnika ma wiele zalet, m. in. niskie zużycie energii, możliwość montażu na każdym rodzaju zasobnika, możliwość wentylowania pomieszczeń, cicha praca. Pompa ciepła bez zbiornika jest łatwa w montażu i nie wymaga ciągłej kontroli. Pozwala na duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Pompy ciepła bez zasobnika potrzebują powietrza, które jest konieczne do podgrzewania wody. W zależności od ich ustawienia pompa może pobierać je z wnętrza budynku lub z zewnątrz. Warto przemyśleć ustawienie pompy, bo temperatura powietrza ma tu znaczenie. Istnieje też możliwość przełączenia poboru powietrza z dowolnie wybranej strefy. W tym celu potrzebne jest zamontowanie przepustnicy zmieniającej tryb pracy. Może być ona sterowana automatycznie lub ręcznie. Jeśli pompa pobiera powietrze z części mieszkalnej, chłodzi i osusza pomieszczenie, co daje efekt klimatyzacji i umożliwia np. suszenie prania w danym pomieszczeniu – taki wariant wykorzystuje się np. w piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych.

Cena pompy ciepła bez zasobnika

Koszty pompy ciepła bez zasobnika to około 4000 – 5000 złotych. Używanie pompy jest zależne od ceny prądu i ilości potrzebnej wody, a także sprawności urządzenia. Praca pompy jest bardziej opłacalna, gdy pobiera ciepłe powietrze – zatem warto rozważyć w jakich porach roku chcemy jej używać i jak rozmieścić w związku z tym przewody powietrzne. Pompa może pobierać do ¾ ciepła z powietrza, co oznacza, że zużywając 1 kWh prądu uzyskamy do 4 kWh ciepła.

Jeśli jesteś zainteresowany powietrznym pompami ciepła bez zasobnika, to skontaktuj się z nami! Chętnie dokonamy wycena i doradzimy najlepsze rozwiązania!