Rekuperator Radom

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to inaczej wentylacja z odzyskiem ciepła. Ma ona na celu wymienić zużyta powietrze, na świeże dodatkowo oczyszczając pomieszczenie z kurzu, alergenów czy smogu. Taka wymiana pozwala zmniejszyć stratę cieplnej wentylacji nawet o około 90%. Rekuperacja jest przeznaczona głównie dla osób, które lubią świeże powietrze, chcą zadbać o środowisko, a także zaoszczędzić. Aktualnie taka wentylacja cieszy się coraz większą popularnością.

Zalety rekuperacji

rekuperacjaPoza główną zaletą jaką jest powstawanie świeżego powietrza, przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła, wśród zalet rekuperacji możemy wyróżnić także:

  • Niezależnie od pogody na dworze do pomieszczenia dostarczana jest odpowiednia identyczna ilość świeżego powietrza.
  • W mieszkaniu jest świeżo i pachnąco ze względu na brak konieczności otwierania okien, a co za tym idzie brak much, komarów, przeciągów, wilgoci oraz możliwość szybkiego pozbycia się intensywnych zapachów z kuchni.
  • Dom, w którym zamontowana jest rekuperacja ma dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło.
  • Rachunki za ogrzewanie w zimie mogą spaść nawet o 50% ze względu na to, że wymiennik ciepła przekazuje energię z powietrza wywiewanego do strumienia powietrza nawiewanego.
  • Filtrowanie nawiewanego powietrza bardzo skutecznie chroni dom przed smogiem.
  • Bez względu na warunki atmosferyczne powietrze wymieniane jest przez całą dobę. Latem powietrze jest chłodzone, natomiast zimą ogrzewane, po czym trafia do pomieszczenia.
  • W domach gdzie zamontowana jest rekuperacja, powietrza ma zawsze niską zawartość dwutlenku węgla. Dodatkowo pozbawione jest alergenów, zanieczyszczeń, kurzu, wilgoci oraz związków chemicznych.

Zastosowanie rekuperacji w domu jest świetnym rozwiązaniem wpływającym zarówno na nasze zdrowie, samopoczucia jak i oszczędności. Jest to bardzo opłacalny pomysł na zadbanie o świeże powietrze w domu i środowisko. Nie bez powodu coraz więcej domów posiada system wentylacji. Rekuperacja to pomysł na stworzenie domu ekonomicznego, który będzie służył przez długie lata.

Rekuperator Radom

Planujesz montaż rekuperatora w swoim domu w Radomiu? Poznaj rekuperatory w ofercie firmy Sander!