Rury do ogrzewania podłogowego Radom

Rury do ogrzewania podłogowego to serce i fundament każdego systemu grzewczego płaszczyznowego. Odpowiedni dobór takich parametrów jak średnica rur do podłogówki, jak i rodzaj materiałów z jakich są stworzone, zagwarantuje nam późniejsze długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie systemu grzewczego.

Jakie rury do podłogówki wybrać?

To jakie rury do podłogówki wybierzemy powinno być dopasowane do warunków technicznych budynku, założonych układów grzewczych, potrzeb oraz oczywiście możliwości finansowych inwestora. Wszystkie parametry użytych do instalacji materiałów wraz ze specyfikacją jaką powinny spełniać rury do podłogówki powinny być zawarte w schemacie ogrzewania podłogowego.

rury do ogrzewania podłogowego radom
rury do ogrzewania podłogowego radom

Najczęściej wybierane rury do ogrzewania podłogowego mają średnicę 20cm i są stworzone z plastiku. Jest to najtańsze ale i całkiem racjonalne rozwiązanie. Odpowiednie rodzaj plastiku zapewnia dobrą giętkość i odpowiednią odporność rur na zjawisko korozji. Oczywiście na rynku można zaopatrzyć się w rury do ogrzewania podłogowego, które mają dużo lepsze parametry wytrzymałościowe, niż rury plastikowe i są to przede wszystkim rury miedziane z plastikowymi osłonkami. Takie rozwiązanie jest niestety jednak drogie i niewiele inwestorów się na nie decyduje.

Źle dobrane rury grzewcze do podłogówki mogą być przyczyną zmniejszonej efektywności systemu grzewczego. Jedna pętla grzewcza to zwykle jedno pomieszczenie, jeśli więc będzie funkcjonować mało efektywnie lub wcale, pozbędziemy się ogrzewania całego pokoju, a nie tylko pewnego fragmentu. Jednocześnie zły dobór materiału i skorzystanie z najtańszej możliwej opcji, może spowodować pojawienie się awarii, która wykluczy możliwość kontynuowania ogrzewania w pomieszczeniach z daną pętlą grzewczą.

Rury do ogrzewania podłogowego Radom

Musimy pamiętać, że jakiekolwiek awarie w systemie ogrzewania podłogowego mogą skończyć się dla użytkowników małą katastrofą, tak logistyczną, jak i materialną. Jeśli szukasz profesjonalnych systemów podłogowych, to skontaktuj się z nami! Oferujemy sprzedaż i instalację ogrzewania podłogowego!