Instalacje Podłogowe Radom

Instalacje podłogowe stanowiące jeden z głównych elementów ogrzewania płaszczyznowego, obok dużo mniej popularnych systemów ściennych i sufitowych są coraz częściej wykorzystywanymi pomysłami na ogrzewanie zwłaszcza w nowo powstających domach jednorodzinnych. Instalacje podłogowe to także ciekawe rozwiązanie pozwalające na bardzo szerokie dopasowywanie systemu grzewczego do kotła. Podłogówka bez problemów współpracuje zarówno z piecami na drewno czy węgiel, jak i kotłami gazowymi elektrycznymi czy nawet pompami ciepła.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

instalacje podłogowe radom
instalacje podłogowe radom

Rodzaje ogrzewania podłogowego są uzależnione w dużej mierze od współpracy z określonymi kotłami. Dwa główne typy instalacji podłogowych to ogrzewanie wodne oraz ogrzewanie elektryczne. Ten ostatni typ współpracuje tyko i wyłącznie z energią elektryczną, a ogrzewanie wodne może być z powodzeniem podłączone do kotła na paliwo stałe, olej, gaz czy do pompy ciepła.

Ogrzewanie podłogowe to decyzja na lata, podobnie jak decyzja o wykorzystaniu konkretnego kotła gazowego. Decydując się jednak na ogrzewanie podłogowe wodne pozostawiamy jednak sobie pewną furtkę, dzięki której możemy w przyszłości stosunkowo prosto wymienić typ kotła grzewczego bez większej ingerencji w system grzewczy w pomieszczeniach.

Instalacje Podłogowe Radom

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, aby w przyszłości jednak nie musieć decydować o zmianie kotła grzewczego? Obecnie wiele osób podejmuje decyzje o montażu kotła gazowego. Państwo oferuje wiele interesujących programów dopłatowych do tego typu rozwiązań, jednak mimo preferencyjnych rozwiązań, koszt eksploatacji systemów gazowych nadal jest wysoki, a ceny zakupu energii gazowej mogą ulegać znacznym wahaniom. Mimo to wiele osób bierze też pod uwagę brak emisji do atmosfery szkodliwych substancji oraz ogromna wygodę w eksploatowaniu kotła gazowego. Zasadniczo więc każdy inwestor powinien indywidualnie rozstrzygnąć kwestię wyboru rodzaju instalacji grzewczej i konkretnego kotła grzewczego. Wszystkich zainteresowanych instalacją ogrzewania podłogowego zachęcamy do kontaktu! Oferujemy darmową wycenę ogrzewania podłogowego dostosowaną do wymagań klienta!