Podgrzewana podłoga Radom

podgrzewana podłoga radom
podgrzewana podłoga radom

Któż z nas w śnieżne, zimowe wieczory nie marzy o ciepłych kafelkach, o które można oprzeć zziębnięte stopy? Spełnieniem marzeń dla takich osób jest podgrzewana podłoga, którą można obecnie w bardzo łatwy sposób osiągnąć, wystarczy zamontować w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe. System przewodów grzewczych, umieszczonych w jastrychowej wylewce zapewni nieprzerwane krążenie ciepłej wody, tuż pod powierzchnią podłogi, a co za tym idzie nagrzewanie zimnych zazwyczaj kafelków podłogi i oddawanie owego ciepła do powietrza w pomieszczeniach.

Ciepła podłoga jeszcze do niedawna była luksusem, na który stać było tylko nielicznych. Dziś ogrzewanie podłogowe nie jest już tak drogie, aby nie mógł sobie na niego pozwolić przeciętny Kowalski. Oczywiście, jak każda nowa technologia, tak i podgrzewana podłoga ma swoją cenę, wyższa niż montaż paralelnego ogrzewania klasycznego, ale jednak istotne zalety podłogówki sprawiają, iż inwestorzy chętniej wybierają ogrzewanie podłogowe.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewana podłoga zapewnia komfort cieplny właściwy i najzdrowszy dla organizmu ludzkiego. To ogrzewanie od dołu, najpierw nóg i dolnych partii ciała, a dopiero na końcu, najchłodniejszym powietrzem głowy, jest dla nas najwłaściwsze. Kwestie zdrowotne wzmacnia także fakt, i z ciepła podłoga nie przesusza powietrza. Stale w powietrzu pozostawiany jest pewien stopień wilgotności, który zapewnia optymalne oddychanie i nawilżenie dróg oddechowych.

Podgrzewana podłoga Radom

Ogrzewana podłoga to także możliwości niwelowania miejsc w których potencjalnie mogą rozwijać się pleśnie i grzyby. Ciepła podłoga w miejscach takich jak łazienki, przedsionki i kuchnie, wysusza potencjalnie niebezpieczne i stale wilgotne miejsca nie dając żadnej pożywki bakteriom.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę ogrzewania podłogowego dla twojego domu lub mieszkania!