Automatyka w sterowaniu ogrzewaniem pomieszczeń, wchodząca w skład systemów smart home pozwala na ustawianie optymalnej, komfortowej dla użytkowników temperatury, która będzie mogła być zmieniana wraz ze zmieniającym się warunkami, upodobaniami czy po prostu daną sytuacją użytkowników. Systemy smart home przy odpowiednim podejściu i systematycznym użytkowaniu pozwalają na zaoszczędzenie dość znacznych sum na codziennym korzystaniu z urządzeń smart. Oszczędności w wydajnym funkcjonowaniu urządzeń to jednak nie tylko ulga dla naszego portfela, to także ukłon w stronę ochrony środowiska. Im mniej energii zużyjemy tym mniejsza ingerencję w jego stan wyrazimy.
Jednocześnie systemy smart home dedykowane instalacjom grzewczym ograniczają czas użytkowników jaki ci musza poświęcić na ich obsługę. Pozwala to na ogólne zwiększenie komfortu i zadowolenia z posiadania domu wśród użytkowników.
Termostat radiowy
Niezwykle ważnym elementem sterowania ogrzewaniem jest termostat. Termostat radiowy jest urządzeniem niezbędnym przy sterowaniu zarówno ogrzewaniem podłogowym jak i instalacją grzejnikową. Jednocześnie termostat radiowy można wykorzystać także do wydajnego sterowania klimatyzacją i nie ma przeciwwskazań do łączenia kilku funkcji w jednym urządzeniu.
Podstawową zaleta termostatu radiowego jest fakt, iż można podłączyć go do dowolnego systemu grzewczego, równie wydajnie będzie on bowiem obsługiwał tradycyjną instalację grzejnikową jak i ogrzewanie podłogowe oraz może współpracować z pompą ciepła. Termostat radiowy podobnie jak inne urządzenia smart home pozwala na dokładne sterowanie temperaturą ogrzewania, dopasowując ją do potrzeb i warunków pogodowych. Jednocześnie funkcje termostatu pozwalają na ustawianie trzech trybów pracy: wakacyjnego, automatyczne i i ręcznego. Ponadto dostępna jest także możliwość ustalania harmonogramów grzewczych, które znacznie usprawniają codzienne funkcjonowanie instalacji.