Inteligentny dom

W pełni zautomatyzowany, inteligentny dom jest marzeniem każdego użytkownika budynku mieszkalnego. Systemy smart home stanowią coraz częściej wykorzystywane usprawnienie, które z roku na rok zyskuje na popularności dzięki rzeszom zadowolonych użytkowników. Koncepcja inteligentnego domu dostała oparta o chęć zagwarantowania użytkownikom jak największego stopnia komfortu w wykonywaniu codziennych czynności, a także maksymalnego ograniczenia czasu na nie poświęcanego, jak również zminimalizowania kosztów ponoszonych na eksploatacje różnorodnych systemów.

Czym jest inteligentny dom?

inteligentny dom radom
inteligentny dom radom

Czym jest dokładnie inteligentny dom? Stanowi on połączenie zespołów inteligentnych, wzajemnie się ze sobą komunikujących, poszczególnych urządzeń, połączonych wspólną siecią. Zarządzają one funkcjami domu, a kontrolę nad nimi sprawuje użytkownik poprzez sieć wi-fi oraz aplikacje na smartfony.

Co składa się na smart home?

Kolejnym istotnym pytaniem jest to, co składa się na inteligentny dom? Otóż przede wszystkim cały system czujników, mających na celu kontrolować stan domu, ilość pobieranej energii, natężenie prądu czy występowanie niepożądanych czynników i wiele innych elementów. Do systemu należą także alarmy, inteligentne gniazdka, narzędzia służące do monitoringu, np. kamery z czujnikami ruchu, zestawy startowe oraz Huby.

Poszczególny system inteligentny dom może różnić się znacząco od siebie. Wszystko uzależnione jest od aktualnych potrzeb i możliwości użytkowników. Zakłada się takie instalacje, które w danym momencie są akurat potrzebne i z biegiem czasu można je uzupełniać o kolejne elementy, także dostosowywane do bieżących potrzeb.

Zalety inteligentnego domu

Skąd jednak bierze się tak duża i szybko rosnąca popularność systemów smart home? Inteligentny dom ma bowiem sporo zalet. Dla wielu użytkowników korzyścią zdecydowanie przesądzającą o decyzji montażu takiego systemu jest fakt, iż jednym małym, mieszczącym się w kieszeni urządzeniem można kontrolować większość lub spora część procesów zachodzących w domu lub mieszkaniu. Istotne jest również to, iż kontrola owa może się odbywać zdalnie, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujemy, jeśli tylko mamy dostęp do wi-fi, kontrola nad domem może być sprawowana bez problemu. Oczywiście użytkowanie sieci wi-fi pozwala zapomnieć także o jakichkolwiek przewodach.

Ogrzewanie podłogowe w inteligentnym domu

Jesteś zainteresowany ogrzewaniem podłogowym? Chcesz połączyć je z systemem inteligentnego domu? Skontaktuj się z nami a nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmową wycenę ogrzewania podłogowego!