Smart home Radom

Smart home – futurystyczna wizja rodem z filmów sci-fiction czy rzeczywista technologia? Coraz częściej można powiedzieć, że zdecydowanie to drugie. Od kilku już lat systemy smart home stały się dostępne dla średnio zamożnego klienta. Sterowanie domem to możliwość, która została udostępniona przez nowoczesne technologie w opozycji do tradycyjnych systemów obsługi sterowania instalacjami domowymi. Coraz więcej inwestorów zastanawia się czym jest smart home i jak wykorzystać jego potencjał w praktyce.

Czym jest smart home?

Trudność przy zdefiniowaniu pojęcia smart home pojawiają się głównie przez brak konkretnej, jednej definicji tego pojęcia. Może się on odnosić zarówno do pojedynczych instalacji czy urządzeń, nie łączących się w większą całość, działających niezależnie, jaki całych, skomplikowanych systemów wielu urządzeń zlokalizowanych w całym budynku i jego posesji.

Elementy smart home

Co składa się na smart home? Jednym z prostszych elementów systemu smart home jest gniazdko sieciowe. Dzięki niemu można włączyć i wyłączyć podłączone do niego sprzęty. Zarządzanie gniazdkiem odbywa się za pomocą aplikacji, która z kolei łączy się zarządzeniem poprzez sieć internetową. Korzystanie z sieci i aplikacji pozawala również na bieżące sprawdzanie zużycia prądu, kosztów, a nawet temperatury jaką mają urządzenia włączone do sieci. Urządzenie tego typu pozwala na ograniczenie potencjalnego niebezpieczeństwa jakie generują nieodłączone od prądy urządzenia elektryczne, takie jak piekarnik czy żelazko. Jednocześnie systemy smart home ograniczają zużycie prądu, co przekłada się bezpośrednio na koszty eksploatacji instalacji domowych.

smart home radom
smart home radom

Inteligentny dom to jednak nie tylko pojedyncze urządzenia w typie gniazdek, to także całe systemy, takie jak inteligentne oświetlenie, monitoring czy systemy pozwalające na obsługę bram i drzwi garażowych. Smart home to także sterowanie ogrzewaniem. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które zapewnia nie tylko oszczędności, ale również ogromną wygodę dla mieszkańców. Jeśli interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami aby otrzymać darmową wycenę podłogówki!